Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Aktualności

13 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie odbyła się konferencja dotycząca powstania krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprezentował założenia tworzonej mapy. W spotkaniu uczestniczyli również między innymi Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji,  inspektor Robert Żebrowski Komendant Stołeczny Policji, Zarząd i Rada Powiatu Pruszkowskiego.

Utworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa pozwoli obywatelom wskazanie obszarów, które w ich ocenie są nieakceptowane społeczne i wymagają w najbliższej przyszłości reakcji właściwych służb – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

Pilotażowy projekt będzie wdrożony na terenie trzech województw obejmujących komendy stołeczną, pomorską i podlaską.

Mapa zagrożeń określi skalę i rodzaj zagrożeń występujących w naszym kraju.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierać się będą na trzech filarach. W pierwszym filarze będą gromadzone informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar będzie stanowić część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opierać się będzie o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę.

Mapa zagrożeń ma być także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków policji. Likwidacja ponad połowy działających posterunków (418 z 817), przez poprzednią koalicję rządzącą PO-PSL, odbiła się negatywnie na poziomie bezpieczeństwa obywateli. Do tej pory odtworzono już m.in. posterunki w Kampinosie i Bakałarzewie.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń przeprowadzono ponad 11 tysięcy konsultacji społecznych, w których wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

pobierz prezentację

13419036_1736786989933687_854705925001381789_n

FullSizeRender (1)

FullSizeRender

IMG_1980

IMG_1989

IMG_2003

źródło: mswia

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst