Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Złoto i brąz dla Mai Klimaszewskiej

Aktualności

W dniach 25-29 maja we Włoszech w mieście Bressanone odbyły się Mistrzostwa Świata w tańcu sportowym największej światowej federacji tańca – IDF – International Dance Federation.
Ogromny sukces odniosła tam Maja Klimaszewska – zawodniczka KS Grawitacja, mieszkanka Raszyna, która na MŚ we Włoszech stawała dwa razy na podium. Po wyczerpującej rywalizacji zdobyła złoto w kat. Disco Dance Duety oraz brąz w kat. Disco Dance Solo.
Maja jest mieszkanką powiatu pruszkowskiego i uczennicą drugiej klasy raszyńskiego Gimnazjum. Taniec trenuje od 4 roku życia, ponad 10 lat. Jest członkiem 4 światowych i krajowych federacji tańca. Wielokrotnie zdobywała najwyższy tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej i kilka razy była powołana do Kadry Narodowej Polski, będąc na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Tym razem wróciła z MŚ ze złotym i brązowym medalem. Maja w federacji tańca IDO należy do ścisłej czołówki najlepszych tancerzy w świecie.
Młodzież, która zakwalifikowała się na MŚ we Włoszech to finaliści tegorocznych Mistrzostw Polski, którzy otrzymali kwalifikacje na Mistrzostwa Świata. W zmaganiach tych brały udział również reprezentacje mi.in. Niemiec, Rosji, Anglii, Francji, Mołdawii, Ukrainy, Cypru, Chorwacji czy Włoch. Polska reprezentacja nie dała szans konkurencji i zdobyła, aż 17 medali. To wielki sukces dla Polskiej Reprezentacji.
XIV Championship 2016 Bressanone Italy – to najważniejsze wydarzenie dla Mistrzów Polski, którzy otrzymując powołanie do Kadry Narodowej kilka miesięcy trenowali, by szlifować swoje umiejętności.
Pierwszego dnia imprezy nastąpiła ceremonia otwarcia, a przez kolejne dni młodzi utalentowani tancerze z całego świata rywalizowali o tytuły mistrzowskie na trzech profesjonalnie przygotowanych salach. Mistrzostwa zostały rozegrane we wszystkich kategoriach tańca sportowego między innymi w takich jak:
Dance Show, Hip Hop. Disco Dance, Disco Dance Freestyle . Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności w solo, duetach, parach mini formacjach i formacjach.

Tak sama Maja wspomina imprezę „Przeżyłam niezapomniane chwile, bardzo wysokie umiejętności innych zawodniczek, mocna konkurencja reprezentantek innych państw, ambicja, siła i wytrwałość i na koniec uznanie międzynarodowego grona sędziowskiego i wymarzone podium ! Popłakałam się, gdy w rytm Mazurka Dąbrowskiego z flagą biało-czerwoną wchodziłam na podium zdobywając Mistrzostwo Świata, godnie reprezentując Polskę. Teraz wiem, że mój wkład, praca i setki godzin treningów na sali zostało docenione”.

Reprezentacja Polski na MŚ we Włoszech - Maja w środku

Maja z prawej - brąz o złoto na MŚ we Włoszech

Maja z Panią Trener

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst