Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Jak pozyskiwać fundusze na społeczną działalność?

Aktualności, NGO

6 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się kolejne spotkanie szkoleniowe powiatowej Akademii Społecznie Aktywnych. Tym razem tematem szkolenia będzie „Fundraising dla organizacji pozarządowych”, a uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi sposobami zdobywania środków finansowych umożliwiających realizację społecznych działań. Początek spotkania o godz. 18.00.

Umiejętność pozyskiwania środków finansowych pozwalających na realizację społecznych działań jest jednym z podstawowych elementów niejednokrotnie decydujących o sukcesie organizacji. W trakcie spotkania społecznicy z terenu całego powiatu będą mieli możliwość poznania pomysłów i doświadczeń dotyczących pozyskiwania funduszy na poziomie lokalnym. Doświadczenia wielu organizacji pokazują, że nawet w małych społecznościach można skutecznie zbierać pieniądze angażując przy tym różne podmioty: firmy, instytucje publiczne, mieszkańców. Istotna jest jednak w tym przypadku nie tylko pomysłowość, ale także świadomość dostępnych możliwości i obowiązujących przepisów. O tym wszystkim rozmawiali będą uczestnicy najbliższego szkolenia.

Czerwcowe spotkanie Akademii Społecznie Aktywnych będzie już czwartym warsztatowym szkoleniem w cyklu comiesięcznych spotkań organizowanych pod patronatem Starosty Pruszkowskiego, Maksyma Gołosia w ramach realizacji programu Powiat dla Społecznie Aktywnych. Celem programu jest aktywizacja i wsparcie lokalnych ruchów społecznych i obywatelskich oraz organizacji pozarządowych we wszystkich formach ich działań. Comiesięczne szkolenia koncentrują się na najważniejszych dla społeczników sprawach pomagających im w rozwijaniu działalności swoich organizacji.

6 czerwca

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst