Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wspólnie finansujemy modernizację ul. Przejazdowej w Pruszkowie

Aktualności

1,6 miliona złotych przeznaczył Powiat Pruszkowski na dofinansowanie rozbudowy ul. Przejazdowej w Pruszkowie w ramach tzw. małej obwodnicy Pruszkowa. Porozumienie ustalające warunki współpracy Miasta i Powiatu, polegającej na wspólnej realizacji przedsięwzięcia zostało podpisane już w październiku ubiegłego roku. Realizator inwestycji, miasto Pruszków, otrzymało na ten cel również dotację z budżetu państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020”. Umowa w tej sprawie została podpisana w poniedziałek 16 kwietnia.

– Dzięki tej inwestycji, kierowcy samochodów ciężarowych, którzy będą chcieli dojechać do autostrady A2 lub drogi wojewódzkiej 719, będą mogli ominąć centrum Pruszkowa, co z pewnością wpłynie pozytywnie na płynność ruchu w mieście – mówi Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski.

W uroczystym podpisaniu umowy o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie rozbudowy ul. Przejazdowej udział wzięli Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Jan Starzyński Prezydent Pruszkowa. Ta wspólna inwestycja jest niezwykle ważna dla całego naszego powiatu, a w szczególności dla mieszkańców Pruszkowa. Modernizacja ul. Przejazdowej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Promyka będzie ostatnim etapem zamykania tzw. małej obwodnicy Pruszkowa czyli ciągu ulic Żbikowskiej, Przejazdowej, Solidarności i Przyszłości.

Łączna wartość inwestycji to ok. 3,8 mln zł, z czego 1,6 mln pochodzi ze środków Powiatu Pruszkowskiego, a ok. 1,9 mln z budżetu państwa. Prace mają zostać zakończone do końca listopada br.

To nie jedyna wspólna inwestycja realizowana przez Powiat Pruszkowski razem z gminami z naszego terenu. W najbliższym czasie planowana jest m.in. przebudowa drogi nr 3111W w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Jest to realizacja ostatniego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 3111W Domaniew – Brwinów, łączącej drogi wojewódzkie nr 701 i 720, stanowiącej dojazd z Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej do węzła autostrady A2 w Pruszkowie. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z Gminą Brwinów.

schetynówka

schetynówka2

schetynówka3

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst