Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Niecodzienne odwiedziny w Starostwie Powiatowym na Dzień Flagi

Aktualności

W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Starostwo Powiatowe odwiedziły dzieci 
z Przedszkoli Miejskich nr 9 i 10 w Pruszkowie. Małych gości pod opieką przedszkolnych wychowawców przywitał Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, wręczając biało-czerwone chorągiewki.
Następnie przedszkolaki zwiedziły dwie sale Obsługi Mieszkańców Starostwa, 
po których najmłodszych oprowadzał Sławomir Rakowiecki Zastępca Naczelnika WOM, pokazując, gdzie można wyrobić prawo jazdy i złożyć wniosek o paszport. Chętnym  dzieciom na buziach i rączkach malowano biało-czerwone barwy narodowe.

Następnie Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski zaprosił przedszkolaki wraz z opiekunami 
do odwiedzenia gabinetu, w którym opowiedział o swojej pracy. Dzieci miały możliwość posiedzenia w fotelu Starosty za biurkiem, przy którym codziennie pracuje. W trakcie rozmowy ze Starostą przedszkolaki wykazały się wiedzą 
na temat święta flagi i naszych symboli narodowych. Mali mieszkańcy bezbłędnie rozpoznali symbole narodowe i powiatowe. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazała się szabla, która wisiała na ścianie w gabinecie Starosty.

Przedszkolaki podziękowały za wizytę  Staroście, wręczając własnoręcznie wykonany bukiet z papierowych biało-czerwonych kwiatów. Mamy nadzieję, że niecodzienna wizyta w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie zapadnie w pamięć najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

flaga6

flaga4

flaga

flaga5

flaga7

flaga3

flaga2

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst