Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę LO im. T. Zana

Aktualności

Na budowie nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie, przy ul. Daszyńskiego, we wtorek 19 kwietnia, podpisany i wmurowany został akt erekcyjny.Do tuby oprócz aktu włożono egzemplarze gazety WPR, Głosu Pruszkowa, Kuriera Południowego, różaniec podarowany przez Arcybiskupa Henryka Hosera, pendrive z filmem nagranym przez uczniów o szkole, nagranie Telewizji Kablowej, lista uczniów rocznika 2015/16 i pracowników szkoły, egzemplarz gazety szkolnej „Tabela”, znaczek Towarzystwa Absolwentów.

W uroczystości udział wzięli: Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Arcybiskup Henryk Hoser, Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Maria Makowska Przewodnicząca Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu, Jan Starzyński Prezydent Pruszkowa, radni powiatowi i gminni, Ewa Król Dyrektor Szkoły, nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele wykonawcy, stowarzyszeń i wielu innych zaproszonych gości.
W swoim przemówieniu podczas uroczystości Starosta Maksym Gołoś podkreślił, że inwestycja ta jest priorytetową dla mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego, powstaje dzięki staraniom i  zaangażowaniu wielu osób, które przyczyniły się do realizacji tego ważnego projektu, w tym stowarzyszeń, radnych powiatowych, z inspiracji uczniów, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wielu mieszkańców życzliwych tej budowie. Intencją Zarządu jest, aby ten nowy obiekt edukacyjny służył jak najlepiej lokalnej społeczności, a w szczególności tym którzy będą się tu uczyć i pracować. Na zakończenie swojej wypowiedzi Starosta powiedział „Planujemy szkołę otworzyć w listopadzie przyszłego roku. Prace realizowane są w terminie i liczymy, że wszystko się uda I wtedy Będziemy myśleć o kolejnych szkołach” – zapewnia Maksym Gołoś, starostwa pruszkowski.

Przebieg inwestycji jest zaplanowany na dwa, bezpośrednio po sobie następujące etapy, które są realizowane w latach 2015-2017. W trakcie pierwszego budowana jest część edukacyjna budynku od strony ul. Obrońców Pokoju i Kościuszki wraz z dojściami, umożliwiającymi przeniesienie szkoły i oddanie do użytku. Zgodnie z umową, etap ten, powinien być zakończony do 29 stycznia 2017 r. Etap drugi nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku edukacyjnego i przeprowadzeniu szkoły. Polegał będzie na rozebraniu starego budynku i budowie obiektu sportowego oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Cała inwestycja ma być zakończona do 15 listopada 2017 r. Koszt budowy wyniesie 23 677 500,00 zł brutto.

DSC_9448 DSC_9683 DSC_9467 DSC_9512 DSC_9493 DSC_9724

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst