Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Studenci z Programu Study Tours to Poland z wizytą w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności

Na zaproszenie Starosty Maksyma Gołosia i Marii Makowskiej Przewodniczącej Rady Powiatu Pruszkowskiego do Pruszkowa przybyła delegacja studentów z terenu Rosji, Ukrainy i Białorusi. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 11 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Grupie towarzyszyły koordynatorki projektu: Anna Łukawska – Adamczyk i Lena Prusinowska.

Celem spotkania w Starostwie była prezentacja struktur i funkcjonowania administracji samorządowej na przykładzie powiatu pruszkowskiego oraz możliwość dyskusji z osobami kształtującymi politykę w radzie i odpowiedzialnymi za stan danej sfery w samorządzie. Goście zapoznali się z historią powstania powiatu oraz działaniami prowadzonymi przez urząd. Dodatkowo o edukacji na naszym terenie opowiedziała Iwona Pych Dyrektor Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, a o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych Olgierd Lewan Doradca Starosty ds. Komunikacji Społecznej. Był też czas na pytania oraz na wymianę uwag i opinii.

W drugiej części spotkania Goście w towarzystwie Zbigniewa Rzeczyckiego Sekretarza Powiatu odwiedzili Wydział Obsługi Mieszkańców Starostwa gdzie zapoznali się z bieżącą działalnością urzędu – jak komentowali – bardzo dla nich ciekawą. Duże wrażenie zrobiły na grupie nowoczesne sale obsługi interesantów.

Spotkanie to było pierwszym z 43 spotkań jakie studenci odbędą w Polsce. Uczestnicy projektu odwiedzą m.in. Sejm RP, Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, Fundację Szkoła Liderów, Stowarzyszenie BORIS, Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie, Aktywnych mieszkańców wsi Koszajec, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin oraz Centrum Nauki Kopernik.

Goście są beneficjentami Programu Study Tours to Poland finansowanego z środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wizyta ta realizowana jest przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego we Wrocławiu i Fundację Borussia z Olsztyna. Za organizację wizyty w Warszawie odpowiedzialne jest Centrum Wolontariatu.

 

DSC_8887 DSC_8890DSC_8892   DSC_8914 DSC_8945 DSC_8972 DSC_8976

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst