Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Mammobus na Dzień Kobiet

Aktualności

Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii! Zapraszamy Mieszkanki Powiatu Pruszkowskiego aby nie czekały i zarejestrowały się już teraz!

 Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne?

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Zapraszamy Panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w:

  • Brwinów – 1 i 2 marca przy Urzędzie Gminy, ul. Grodziska 12
  • Piastów – 1 – 5 marca przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Al. Tysiąclecia 1
  • Michałowice – 9 i 10 marca przy Urzędzie Gminy Michałowice – Reguły, Aleja Powstańców Warszawy
  • Nadarzyn – 9 i 10 marca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Sitarskich 3

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst