Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowe sygnalizacje świetlne

Aktualności

Uruchomiliśmy w Pruszkowie trzy nowe sygnalizacje świetlne. Pierwszą na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Kaletniczą, drugą i trzecią na ul. Promyka na skrzyżowaniach z ul. Rzewuskiego i ul. Błońską.

Uruchomiliśmy w Pruszkowie trzy nowe sygnalizacje świetlne. Pierwszą na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Kaletniczą, drugą i trzecią na ul. Promyka na skrzyżowaniach z ul. Rzewuskiego i ul. Błońską. Koszt całej inwestycji, oddanej w piątek 15 stycznia wyniósł ponad 500 tys. zł. Mamy nadzieję, że nowe sygnalizacje w znaczny sposób poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym terenie.

Natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 719 oraz drogi powiatowej nr 3115W (skręt na Komorów) była testowana w piątek 15 stycznia i jej próby wypadły pomyślnie. W celu przyzwyczajenia kierowców do sygnalizacji świetlnej w tym miejscu oraz faktu, że wprowadzenie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej wymaga zatwierdzenia jej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, obecnie pozostawiono żółte pulsujące światło.

Jednocześnie chcemy poinformować, że jesteśmy w trakcie przygotowania postępowania przetargowego na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3124W – ul. Powstańców i drogi gminnej ul. Obrońców Pokoju w Pruszkowie.

Foto
Foto
Foto
Foto
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst