Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Apel dla uczczenia ofiar w Pruszkowie

Aktualności

Dokładnie w południe, 13 kwietnia rozległ się dźwięk strażackich syren, oznajmiający rozpoczęcie uroczystego Apelu dla uczczenia ofiar tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem. Zginęli w nim Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński wraz z towarzyszącą mu małżonką Marią, liczni ministrowie kancelarii prezydenckiej, marszałkowie Senatu i Sejmu, senatorowie, posłowie, członkowie najwyższych władz i urzędów, przedstawiciele duchowieństwa, dowódcy sił zbrojnych kraju.

W katastrofie śmierć poniosły również osoby zaproszone na oficjalne obchody rocznicy mordu katyńskiego, goście pary prezydenckiej, a także załoga i personel techniczny samolotu oraz osoby asystujące głowie państwa.

W uroczystym Apelu zorganizowanym na dziedzińcu Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie udział wzięły delegacje i poczty sztandarowe wszystkich jednostek straży pożarnej z terenu powiatu, policji, a także reprezentanci samorządów miast i gmin powiatu pruszkowskiego. Obecne były władze powiatu ze Starostą Pruszkowskim Elżbietą Smolińską i przewodniczącym Rady Powiatu Pruszkowskiego Tomaszem Osińskim, przedstawiciele zarządu, reprezentanci gmin, pruszkowskich urzędów oraz liczna grupa mieszkańców miasta i powiatu. Po uczczeniu tragicznie zmarłych chwilą ciszy i krótkiej modlitwie za dusze tragicznie zmarłych, uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w symbolicznym miejscu pamięci ofiar katastrofy.
-Trudno jest mówić o tych tragicznych wydarzeniach, tak brzemiennych w skutkach. W katastrofie zginął Prezydent RP, jego małżonka i wiele znamienitych osób – mówiła starosta, Elżbieta Smolińska. Jak większość Polaków przeżywam ją bardzo osobiście.

Od poniedziałku mieszkańcy miasta i powiatu mieli możliwość wpisania się do ksiąg kondolencyjnych, które zostały wyłożone w sali obsługi interesantów w nowym budynku Starostwa Powiatowego.

foto: archiwum

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst