Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Msza w intencji ofiar

Aktualności

W intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w środę 14 kwietnia o godz. 18.00 w pruszkowskim kościele Św. Kazimierza, odbyła się uroczysta Msza Święta.

Intencja Mszy Św. została złożona przez Starostę Pruszkowskiego, Elżbietę Smolińską w imieniu Zarządu Powiatu oraz wszystkich jego mieszkańców. Kościół, do ostatniego miejsca wypełnili wiernymi, którzy przyszli by oddać hołd ofiarom, wyrazić swój ból i solidarność z ich rodzinami. Kilkadziesiąt pocztów sztandarowych, przedstawiciele samorządów, członkowie organizacji społecznych, harcerze, młodzież szkolna oraz licznie zebrani mieszkańcy uczestniczyli w liturgii o niezwykłym, uroczystym i patriotycznym charakterze. Z mieszkańcami Powiatu Pruszkowskiego modliła się również Alicja Olechowska – Poseł na Sejm RP.

„W obliczu tej tragedii tym łatwiej dostrzec rzeczywistą wartość, jaką jest prawda” – mówił w kazaniu proboszcz parafii, ks. Marian Mikołajczak – „Jesteśmy świadkami, jak prawda o Katyniu wyzwala w tej chwili nowe oblicze relacji miedzy Polską a Rosją. To, co było wcześniej niemożliwe, nagle staje się na naszych oczach”.
„Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie zabliźnić – miał powiedzieć prezydent Kaczyński w swoim przemówieniu w Katyniu, którego nie zdążył wygłosić”.

Przed kościołem młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie ułożyła ze zniczy ogromny krzyż i biało-czerwoną flagę.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst