Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Koncert Kolęd

Aktualności

Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w dzisiejszy wieczór w kościele pw. św. Józefa w Pruszkowie. Artyści Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego zaprezentowali nie tylko dobrze znane, ale też mniej popularne pieśni bożonarodzeniowe. Przy fortepianie zasiadła Ewa Wilczyńska, a koncert poprowadził Paweł Sztompke, dziennikarz i recenzent muzyczny.

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski na zakończenie koncertu życzył wszystkim mieszkańcom i artystom, aby magia tego szczególnego wieczoru trwała jak najdłużej, a nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia był wypełniony radością, ciepłem i serdecznością.

Koncerty pieśni bożonarodzeniowych to tradycja Chóru Filharmonii Narodowej, który co roku występuje ze świątecznym repertuarem, prezentując niezwykłe opracowania kolęd i pastorałek, niekiedy z różnych stron świat. W tym roku chór zawitał także do Pruszkowa. Zgromadzona publiczność ze wzruszeniem oklaskiwała artystów, którzy na bis wykonali Narodził się Jezus Chrystus i Bóg się rodzi

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst