Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2021

Aktualności

W sobotę 11 grudnia 2021 r. na torze kolarskim Arena Pruszków odbyło się uroczyste Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2021. Wydarzenie to objęte honorowym Patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego, posłużyło środowisku kolarskiemu do wyróżnienia i nagrodzenia olimpijczyków, paraolimpijczyków oraz zawodników, którzy w minionym sezonie zdobywali medale podczas Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata zarówno w kolarstwie szosowym, jak i torowym. Podczas uroczystości Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Grzegorz Botwina wraz z całym środowiskiem i zaproszonymi gośćmi, oficjalnie podziękowali kończącej karierę Mai Włoszczowskiej za wszystkie lata sportowych wzruszeń, a także pozostałym wybitnym kolarzom, którzy w tym roku postanowili zakończyć karierę sportową.

Wyróżnieni olimpijczycy:

  • Maja Włoszczowska – Kross Orlen Cycling Team
  • Katarzyna Niewiadoma – Canyon Sram Racing
  • Michał Kwiatkowski – Team Ineos
  • Rafał Majka – UAE Team Emirates
  • Mateusz Rudyk – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  • Bartłomiej Wawak – Kross Orlen Cycling Team
  • Marlena Karwacka – KK Ziemia Darłowska
  • Urszula Łoś – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  • Daria Pikulik – KK Ziemia Darłowska
  • Wiktoria Pikulik – KK Ziemia Darłowska
  • Patryk Rajkowski – UKS TFP Jedynka Kórnik
  • Krzysztof Maksel – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  • Szymon Sajnok – Cofidis
  • Daniel Staniszewski – HRE Mazowsze Serce Polski
  • Anna Lafourte (Plichta) – Trek Segafredo
  • Marta Lach – Ceratizit WNT Pro Cycling Team
  • Maciej Bodnar – Bora-Hansgrohe
  • Wojciech Pszczolarski – TUFO Pardus Prostejov
  • Nikol Płosaj – UKS TFP Jedynka Kórnik
  • Rafał Sarnecki – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

Wyróżnieni medaliści Mistrzostw Świata i Europy:

  • Katarzyna Niewiadoma – 3m start wspólny MŚ w kolarstwie szosowym
  • Maja Włoszczowska – 2m MŚ w maratonie MTB
  • Alan Banaszek – 1m omnium ME w kolarstwie torowym
  • Daria Pikulik – 3m scratch ME w kolarstwie torowym
  • Patryk Rajkowski – 3m w wyścigu na 1km oraz 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  • Mateusz Rudyk – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  • Maciej Bielecki – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  • Daniel Rochna – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym oraz 2m keirin młodzieżowe ME
  • Nikola Seremak – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  • Nikola Sibiak – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  • Paulina Petri – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  • Dominik Ratajczak – 3m wyścig eliminacyjny ME Juniorów w kolarstwie torowym
  • Jakub Lewandowski – 3m scratch ME Juniorów w kolarstwie torowym
  • Tomasz Grzesiak – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  • Radosław Laskowski – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  • Marcin Marciniak – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  • Mateusz Przymusiński – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  • Anna Długaś – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  • Wiktoria Milda – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  • Tamara Szalińska – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  • Maja Tracka – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym oraz 3m scratch MEJ
  • Olga Wankiewicz – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym oraz 3m omnium MEJ

 

Wyróżnieni paraolimpijczycy:

  • Krystian Giera
  • Renata Kałuża
  • Justyna Kiryła
  • Dominika Putyra
  • Rafał Szumiec
  • Rafał Wilk

 

Wybitni kolarze kończący karierę:

  • Maja Włoszczowska
  • Michał Gołaś
  • Anna Lafourte (Plichta)
  • Tomasz Marczyński
  • Kamil Kuczyński
  • Karol Domagalski
  • Małgorzata Jasińska
  • Edyta Jasińska
  • Cezary Łączkowski
  • Adrian Kurek

źródło: Arena Pruszków

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst