Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności
Mimo jesiennej aury, czwartkowe obchody Święta Niepodległości w Powiecie Pruszkowskim przyciągnęły do centrum Pruszkowa wielu mieszkańców powiatu.
Punktualnie o godz. 12:00 rozbrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego odśpiewanego wspólnie w ramach akcji Niepodległa do Hymnu.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie. Po nabożeństwie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych i Ludowych w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” oraz wileńskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Zgoda”. Artyści zaprezentowali bogaty repertuar popularnych utworów narodowych i ludowych, wykonując m.in.: „My pierwsza brygada”, „W moim ogródecku”, „Rozkwitały pąki białych róż”.
Delegacje władz państwowych i samorządowych, a także przedstawiciele instytucji i organizacji upamiętnili 103. rocznicę odzyskania niepodległości, składając wiązanki i kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy Starostwie Powiatowym. W ceremonii udział wzięli m.in.: Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Rafał Sieradzki Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego, Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Radni Powiatu Pruszkowskiego oraz Radni Miasta Pruszkowa.

Na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie odbył się pierwszy, otwierający cykl corocznych koncertów pt. „Niepodległość w kulturze”. Na program złożyły się utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Latoszyńskiego. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst