Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wieczór wspomnień o Pani Irenie Horban

Aktualności

W środę 20 października, w dzień imienin śp. Pani Ireny Horban, Pruszkowskie Towarzystwo Kulturalno – Naukowe upamiętniło swoją wieloletnią Prezes, organizując uroczysty wieczór wspomnień.

Wieczór rozpoczął się magicznie. Spotkanie rozpoczęła sama pani Irena, witając i pozdrawiając zebranych z filmu wideo nagranego jakiś czas temu na jeden z wykładów, w którym nie mogła uczestniczyć osobiście.

Jako pierwszy panią Irenę wspominał Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski. Później głos zabierały kolejne osoby, od 20-letniej studentki po ponad 80-letniego współpracownika pani Ireny.

Nie sposób przytoczyć wszystkie wspomnienia i historie opowiedziane tego wieczoru.

Padło wiele ciepłych słów. Wszyscy zgodnie wspominali, że coraz mniej jest takich osób jak pani Irena Horban. Jej niesłychana kultura osobista, elegancja, inteligencja i życiowa mądrość sprawiały, że przy niej każdy czuł się wyjątkowy. Każdego traktowała z taką samą miłością i oddaniem. Wiele osób ze wzruszeniem wspominało chwile ze swojego życia, kiedy pani Irena przyszła im z pomocą. Dla wielu była też inspiracją i motorem podejmowania własnych działań. Była niezwykle oddanym społecznikiem. Żyjąca w zgodzie z wartościami, zawsze nadążała za zmieniającym się światem. Rozumiała młodsze pokolenia, zawsze miała doskonały kontakt z młodzieżą.

Na zakończenie wieczoru wspomnień zgromadzeni zobowiązali się do kontynuowania dzieł, które pani Irenie były bliskie sercu.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst