Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowa hala praktyk w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie

Aktualności

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski wraz z Zarządem Powiatu Pruszkowskiego dokonali odbioru inwestycji pn. Budowa hali praktyk szkolnych z zapleczem dydaktycznym i szatniowo-sanitarnym przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie.

Budynek łączy w sobie trzy funkcje:

  1. hala warsztatów szkolnych z zapleczem szatniowo – sanitarnym;
  2. sale zajęć dydaktycznych;
  3. zaplecze szatniowo – sanitarne dla boiska szkolnego.

Na parterze budynku, w jego południowej części, usytuowano pomieszczenia szatniowo-sanitarne dla warsztatu składające się z szatni damskiej, dla osób z niepełnosprawnościami i męskiej z umywalnią. Dodatkowo, w tej części budynku znajdują się: pokój socjalny, pokój nauczycielski oraz zaplecze sanitarne.

Na piętrze, w części południowej, umieszczono dwie pracownie mieszczące 15 osób każda, mogące służyć jako sala zajęć dydaktycznych lub komputerowych. Ta część budynku wyposażona jest także w zaplecze sanitarne składające się z toalety męskiej oraz damskiej przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Parter i piętro części południowej połączono za pomocą klatki schodowej wyposażonej w windę hydrauliczną.

W części środkowej budynku umieszczono halę warsztatową z trzema podnośnikami, w tym jednym czterokolumnowym i dwoma dwukolumnowymi.

W części północnej budynku znajduje się zaplecze szatniowo-sanitarne dla boiska, składające się z dwóch szatni ogólnego przeznaczenia, umywalni, szatni dla osób z niepełnosprawnościami oraz magazynów połączonych funkcjonalnie z częścią warsztatową.

Ponadto wykonana została także instalacja fotowoltaiczna, pozyskująca energię, która zostanie wykorzystana do podgrzewania wody i ogrzewania budynku!

Inwestycja o łącznej wartości 4 778 915,37 zł sfinansowana została
ze środków własnych Powiatu Pruszkowskiego.

Wyposażenie hali praktyk pozyskano w ramach projektu „Kompetencje – Rozwój – sukces”. Zakupiono m.in. narzędzia i samochód do ćwiczeń praktycznych. Natomiast książki – dokumentację techniczno-obsługową –  oraz zespoły i części pojazdów samochodowych o wartości około 100 000 zł szkoła zakupiła w ramach projektu „Nowoczesne Kształcenie – Nowe Możliwości”.

W pozyskiwaniu wyposażenia do hali praktyk szkoła korzysta również z pomocy absolwentów i nauczycieli zawodu. Dzięki ich wsparciu, firmy INTERCARS i BOSCH, na bieżąco przekazują modele i zespoły pokazowe.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst