Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowe możliwości w obsłudze mieszkańców

Aktualności

Starostwo Powiatowe wprowadziło nową funkcjonalność – możliwość pobierania biletów elektronicznych w systemie rejestrującym kolejność obsługi mieszkańców w urzędzie. Aplikacja QMS.Everywhere, którą można pobrać ze sklepu Google Play na smartfon, jest łatwa w obsłudze, pozwala na zachowanie bezpiecznego dystansu i uzyskanie biletu bez konieczności dotykania biletomatu.

Obecnie, mieszkańcy, którzy przychodzą do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie,  pobierają bilety z  biletomatów umieszczonych w salach obsługi, a następnie są przywoływani przez system do pierwszego wolnego stanowiska obsługującego wybraną przez siebie operację. Teraz te same czynności można wykonać także za pomocą aplikacji, która zastępuje korzystanie z tradycyjnego biletomatu. Zamiast biletu papierowego otrzymujemy bilet zapisany na urządzeniu mobilnym. Zaletą jest to, że nie ma konieczności wykonywania tej operacji bezpośrednio w biletomacie, można pobrać bilet i oczekiwać na wezwanie.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy zainstalować aplikację QMS.EVERYWHERE ze sklepu Google Play. >> pobierz_aplikację (link otwiera się w nowej zakładce)

Jak pobrać bilet?

  1. Uruchomić aplikację QMS i wybrać zakładkę Placówki >> Starostwo Powiatowe w Pruszkowie
  2. Po wybraniu placówki wyświetli się kolejno lista kategorii spraw obsługiwanych w urzędzie, a następnie po wybraniu kategorii, szczegółowa lista realizowanych operacji
  3. Po wybraniu operacji wyświetlą się dane szczegółowe, tj. aktualnie obsługiwany bilet, liczba osób w kolejce, średni czas obsługi.
  4. Pobranie biletu odbywa się poprzez naciśnięcie belki „Pobierz bilet”, po którym wyświetli się numer pobranego biletu.
  5. Powiadomienie o wezwaniu do stanowiska obsługi zostanie wysłane w formie komunikatu na telefon.

Więcej o tym, jak korzystać z aplikacji >> link do instrukcji obsługi aplikacji QMS (link otwiera się w nowej zakładce)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst