Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie

Aktualności

Dzisiaj odbyło się otwarcie rozbudowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Podczas uroczystego apelu Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak w towarzystwie Komendanta Stołecznego Policji nadinp. Paweł Dzierżaka wręczyli Komendantowi Powiatowemu Policji w Pruszkowie insp. Michałowi Pisarskiemu symboliczny klucz do nowego budynku. List od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego odczytał Szef Gabinetu Politycznego MSWiA Michał Prószyński. Następnie, po wystąpieniach okolicznościowych przedstawicieli władz oraz instytucji, goście zostali zaproszeni do zwiedzania budynku i wpisywania się do pamiątkowej księgi.

W uroczystości wzięli udział Zdzisław Sipiera Poseł na Sejm RP, Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego,  Radni Powiatu Pruszkowskiego oraz włodarze gmin z terenu powiatu pruszkowskiego.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lipcu 2019 roku, a niespełna miesiąc temu uzyskano ostatnie pozwolenia na użytkowanie budynku.

Inwestycja objęła modernizację dotychczasowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz dobudowę nowego skrzydła budynku wraz z garażem podziemnym. W ramach prac związanych z rozbudową obiektu rozebrano stary budynek garażowy, zlikwidowano zbiorniki paliwowe wraz z instalacjami, położono nową nawierzchnię utwardzoną oraz wykonano nowe ogrodzenie. Zostało wybudowane nowe skrzydło budynku wraz z garażem podziemnym połączone z istniejącą częścią łącznikiem. Na dachu dobudowanej części zamontowano nowy maszt. Przebudowano wjazd i część uzbrojenia terenu, a także zamontowano urządzenia infrastruktury technicznej. Wykonano oświetlenie zewnętrzne wyposażone w czujniki zmierzchu.

Nowoczesny budynek, który został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z pewnością podniesie poziom obsługi interesantów i osób ze szczególnymi potrzebami, a policjanci i pracownicy cywilni będą mieli zapewnione komfortowe warunki pracy.

Powierzchnia użytkowa rozbudowanej i zmodernizowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie wynosi 4836 m2. W strukturze organizacyjnej KPP w Pruszkowie znajdują się Wydziały: Prewencji, Dochodzeniowo-Śledczy, do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Kryminalny, Sztabu i Ogólny. Służbę pełni 162 policjantów oraz 32 pracowników cywilnych.

Inwestycja została w całości sfinansowana z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst