Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Aktualności

Przypominamy, że do czwartku 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Osoby, które jeszcze się nie spisały zachęcamy do wypełnienia formularza spisowego na stronie https://spis.gov.pl/ (link otwiera się w nowej zakładce). Można także spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w godzinach 8:00-20:00.

Informacje podane podczas Narodowego Spisu Powszechnego są niezbędne przy planowaniu infrastruktury publicznej i realizowaniu lokalnych inwestycji, takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, drogi czy transport publiczny. Z danych spisowych korzystają m.in. jednostki samorządu terytorialnego (województwa, powiaty, miasta, gminy), podejmując starania o wsparcie lokalnych działań i składając wnioski o dofinansowanie swoich przedsięwzięć.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Wszyscy, którzy się nie spiszą, narażają się na karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wypełnienie formularza spisowego zajmuje tylko kilka minut. Nie warto czekać do ostatniej chwili, w ostatnich dniach spisu pomimo wydłużonych godzin pracy infolinii (do 30 września br. infolinia pracuje codziennie do godz. 20.00) oraz zwiększonego zaangażowania rachmistrzów należy spodziewać się wydłużonego czasu oczekiwania na połączenie z rachmistrzem i nastawić na długie czekanie w kolejce w punkcie spisowym.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst