Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Konkurs na Najlepszą Orkiestrę Dętą na Mazowszu

Aktualności

Po rocznej przerwie ruszyła kolejna edycja konkursu na Najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu.

W najbliższą niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Maszewie Dużym w gminie Stara Biała 12 formacji muzycznych będzie rywalizować o ten tytuł. Trzymamy kciuki za Orkiestrę Dętą „Pruszkowianka”, której występ rozpocznie się o godz. 11:30.

Udział zespołu w konkursie odbywa się pod honorowym patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego.

Orkiestry dęte na stałe wpisały się w krajobraz kulturalny województwa mazowieckiego – grają podczas różnych uroczystości, zachwycając ciekawymi aranżacjami i umiejętnościami. „Pruszkowianka” wielokrotnie brała udział w wydarzeniach kulturalnych i patriotycznych, często współpracując z Powiatem Pruszkowskim.

Konkurs od 2013 roku przyciąga utalentowane zespoły, muzyków i kapelmistrzów z całego Mazowsza. Jego celem jest popularyzacja działalności kulturalnej, aktywności społeczności lokalnych i kultywowanie tradycji ziemi mazowieckiej, której orkiestry dęte są ważną częścią.

W ubiegłych latach tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej KSOW trafił do formacji muzycznych z Nadarzyna, Gozdowa, Zwolenia, Tłuszcza, Kozienic, Pilawy i Starej Białej.

fot. Pixabay

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst