Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Bitwa pod Raszynem

Aktualności

W sobotę 18 września w Falentach pod honorowym patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego odbył się „Piknik z żywą historią pod Raszynem”.

Historyczny piknik edukacyjny to wydarzenie z wieloletnią historią. Jest organizowane w celu upamiętnienia Bitwy pod Raszynem z 1809 roku, stoczonej w czasie wojny z Austrią podczas wojen napoleońskich przez wojska polskie i saskie pod dowództwem księcia Józefa Poniatowskiego z korpusem wojsk austriackich pod wodzą arcyksięcia Ferdynanda Karola d’Este.

Historyczny piknik edukacyjny przyciągnął do parku pałacowego w Falentach wielu gości. Apel Wojsk Księstwa Warszawskiego, pokazy i manewry wojsk historycznych, a także możliwość zwiedzania wojskowego obozowiska pozwoliły wczuć się w atmosferę wydarzeń sprzed ponad stu lat.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Rodzinne warsztaty modelarskie, komiksowe, recyclingu, eko-wikliny, gra geolokalizacyjna  oraz pokazy psów ratowniczych cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Chętni mogli przejechać się tramwajem konnym trasą zabytkowych miejsc, a także zwiedzić multimedialną pracownię historyczną Bitwy pod Raszynem i wziąć udział w kreatywnych warsztatach tematycznych z wykonywania ruchomych żołnierzyków.

Na zakończenie pikniku odbył się koncert wirtuozów muzyki dawnej „Trombastic”.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst