Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Światowego Dnia Sybiraka

Aktualności

Z okazji Światowego Dnia Sybiraka oraz 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę, w Pruszkowie odbędą się uroczystości poświęcone pamięci ofiar sowieckiego terroru.

W niedzielę 19 września o godz. 18:00 w kościele św. Kazimierza zostanie odprawiona msza św., której oprawę zapewni Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.
Po nabożeństwie zapraszamy na krótki program w wykonaniu artystów.

Natomiast w godz. 14:30 – 18:30 na terenie parafii św. Kazimierza w Pruszkowie odbędzie się Piknik Wojskowy.

Swoje stoiska zaprezentują m.in. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej, Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego i Pułk Ochrony, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Komenda Główna Żandarmerii. Będzie można zapoznać się z ofertą Wojskowego Instytutu Wydawniczego oraz odwiedzić stoisko promocyjne programu „Zostań żołnierzem RP”. Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej zaprasza do swojego stoiska, gdzie będzie kuchnia polowa. Niewątpliwą atrakcją będą pojazdy i urządzenia, z których na co dzień w swojej pracy korzystają funkcjonariusze. Quad, motocykl, pojazd terenowy, pojazd dochodzeniowo-interwencyjny, symulator refleksu, a nawet łódź – to wszystko już w niedzielę będzie można obejrzeć w centrum Pruszkowa.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939r w Katowicach oddział w Warszawie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło nr 6 Pruszków i Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie.

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst