Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Autyzm niejedno ma imię”

Aktualności

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej „Autyzm niejedno ma imię”, który odbędzie się w piątek 10 września o godz. 19:00 w CH Nowa Stacja.  Autorem zdjęć przedstawiających uczniów i terapeutów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, jest Maciej Bochnowski , twórca długoterminowego projektu fotograficznego „Pruszkowiak”.

Przedstawiając nasze dzieci, chcemy dać Państwu szansę chociaż trochę zrozumieć kim są ci, którzy również tworzą naszą lokalną społeczność. Ci, o których tak mało wiemy i ich nie znamy, choć żyją w sąsiedztwie – tuż obok nas. Mamy nadzieję, że nasza wystawa pomoże lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu i zwrócić uwagę na ich specjalne potrzeby. Wiele z nich nigdy nie będzie samodzielna.  Autyzm często prowadzi do izolacji i trwałego wykluczenia całej rodziny ze społeczeństwa, ale temu właśnie chcemy zapobiec – mówi Joanna Wodarska-Likowska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. 

Wystawę będzie można oglądać przez trzy miesiące w Centrum Handlowym Nowa Stacja.

Wystawa towarzyszy inauguracji nowej siedziby szkoły „Przylądek” w Parzniewie. Uroczystość honorowym patronatem objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” powstała na terenie powiatu pruszkowskiego ponad 10 lat temu w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia bardzo dobrej oferty edukacyjnej, terapeutycznej i opiekuńczej dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. „Przylądek” to nowoczesna placówka dostosowana do potrzeb dzieci z autyzmem. Z roku na rok rozwija się, wzbogacając zarówno ofertę edukacyjną, jak i warunki, w jakich pracują uczniowie i terapeuci. Od kwietnia 2021 r. działa w nowej lokalizacji w Parzniewie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst