Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Eko-Piknik dla Rezerwatu

Aktualności

W niedzielę w Falentach odbył się Eko-Piknik dla Rezerwatu, w którym udział wzięli Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Rafał Sieradzki Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów Eko-Pikniku znalazły się: pokaz aut elektrycznych, koncerty, animacje dla najmłodszych, falenckie „dechy” oraz seans filmowy. Jednym z punktów programu był finał Konkursu fotograficznego o nagrodę Starosty Pruszkowskiego na najlepsze ujęcia z Rezerwatu w Falentach.

Dużą popularnością cieszyła się seria folderów przyrodniczych „Płazy i gady powiatu pruszkowskiego”, „Poznaj ptaki powiatu pruszkowskiego”, „Owady i pająki powiatu pruszkowskiego”. Publikacje, wydane ze środków powiatu pruszkowskiego, są efektem współpracy z Arturem Sawickim, z zawodu leśnikiem, pracownikiem Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Eko-Piknik dla Rezerwatu zorganizowany przez Społeczny Komitet Ochrony Falent to część akcji  promującej zabytki Falent oraz unikalny i cenny obszar Stawów Raszyńskich. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst