Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zbadaj się podczas Rodzinnego Pikniku z Zespołem „Mazowsze”

Aktualności

W najbliższy weekend zapraszamy do Karolina na Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, podczas którego zostanie otwarte Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Piknik, który cyklicznie odbywa się od kilku lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. Bogaty program artystyczny przyciąga nie tylko mieszkańców powiatu pruszkowskiego, ale także gości.

W tym roku w trakcie Pikniku, w sobotę 4 września, będzie można wykonać podstawowe badania w kierunku chorób cywilizacyjnych. Serdecznie zapraszamy na stoisko pruszkowskiego Szpitala Powiatowego na pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu glikemii w krwi obwodowej, a także pomiar wagi wraz z obliczeniem BMI oraz oceną ewentualnych wskazań do leczenia dietetycznego. Proponujemy także wstępną ocenę dzieci i młodzieży w kierunku wad postawy. W ramach promocji zachowań prozdrowotnych, położne SP ZOZ będą zachęcały panie do badań profilaktycznych w kierunku raka sutka i raka szyjki macicy oraz prowadziły szkolenia z samobadania piersi przy użyciu profesjonalnego fantomu. Przyszłych rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą pruszkowskiej szkoły rodzenia.

Uprzejmie informujemy, że proponowane działania mają charakter badań przesiewowych, ukierunkowanych na wychwycenie nieprawidłowości w kluczowych parametrach i wskazanie na konieczność konsultacji z lekarzem POZ. W wypadku stwierdzenia lub podejrzenia stanu chorobowego prowadzony screening nie zastępuje konsultacji lekarskiej i nie spełnia warunków świadczenia medycznego.

Szczegółowy program Rodzinnego Pikniku z Zespołem „Mazowsze” na stronie >> https://www.mazowsze.waw.pl/pl/o-nas/aktualnosci/1588,Zapraszamy-na-uroczyste-otwarcie-Centrum-Folkloru-Polskiego-quotKarolinquot.html (link otwiera się w nowej zakładce)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst