Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

Aktualności

Dzisiaj mija 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Powiat Pruszkowski, jak co roku, uczcił pamięć Poległych i Bohaterów, którzy z poświęceniem walczyli na wielu światowych frontach.

Delegacja powiatu Pruszkowskiego w składzie Agnieszka Kuźmińska,  Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Grzegorz Kamiński, Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Rafał Sieradzki, Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Michał Landowski, Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego złożyli wiązankę i zapalili znicze w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego, zmarłych we wrześniu 1939 roku, na cmentarzu w obrębie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie – Tworkach.

Świadkowie tych wydarzeń odchodzą. To na nas teraz spoczywa obowiązek pamięci o II wojnie światowej. Żyjąc w wolnym kraju, jesteśmy zobowiązani przekazywać prawdę o tamtych dniach i ludziach, którzy w obronie najwyższych wartości: niepodległości, suwerenności i honoru przez blisko sześć lat walczyli o wolność i o Polskę, często płacąc za to najwyższą cenę – powiedziała Agnieszka Kuźmińska, Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

Cześć i chwała Bohaterom!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst