Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Święto Policji 2021

Aktualności

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Awansowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie odebrali dziś, z rąk Komendanta Powiatowego Policji inspektora Michała Pisarskiego, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Święto Policji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie miało charakter symboliczny i rozpoczęło się od oddania czci i honoru, tym policjantom, którzy do końca służąc Ojczyźnie złożyli najwyższą ofiarę.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie inspektor Michał Pisarski, w asyście I Zastępcy nadkomisarza Mirosława Grudy oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie podinspektora Michała Spychaja, o godzinie 11.30 złożył wieniec pod pomnikiem pomordowanych w Twerze funkcjonariuszy Policji Państwowej z Pruszkowa .

Hołd poległym policjantom, w imieniu Rady Powiatu  – Pan Artur Świercz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz w imieniu Starosty Pruszkowskiego –  Pani Agnieszka Kuźmińska i Pan Grzegorz Kamiński – Członkowie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

O godzinie 12.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie odbyła się uroczysta zbiórka. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień z pruszkowską komendą.

Komendant pogratulował awansu wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom, a także podziękował rodzinom i ich najbliższym, życząc dużo zrozumienia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Następnie wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne policjantkom i policjantom pruszkowskiej komendy.

W imieniu Starosty Pruszkowskiego z rąk Agnieszki Kuźmińskiej, Grzegorza Kamińskiego, Rafała Sieradzkiego i Artura Świercza nagrody motywacyjne oraz listy gratulacyjne otrzymali policjanci, którzy mieli znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pruszkowskiego

Gratulujemy wyróżnionym i mianowanym na wyższe stopnie!

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst