Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Klub Bardzo Młodego Historyka w Muzeum Dulag 121

Aktualności

W Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie rozpoczął swoją działalność Klub Bardzo Młodego Historyka.

W minioną środę, 5 października, rozpoczął swoją działalność Klub Bardzo Młodego Historyka. Podczas pierwszych zajęć dzieci pod opieką pracowników Muzeum, zapoznały się z rodzajami broni używanej przez Powstańców w czasie Powstania Warszawskiego, co umożliwiły specjalnie przygotowane atrapy oraz wysłuchały informacji o działalności Armii Krajowej w Pruszkowie. Prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie na tę okazję, w sposób przystępny wskazała klubowiczom najważniejsze wydarzenia z tego okresu.

Głównym zadaniem klubu jest wzbudzenie zainteresowania historią u najmłodszych dzieci. W trakcie spotkań Młodzi Historycy dowiedzą się m. in.: jak czytać stare mapy, czy ze źródła historycznego można się napić, a jeżeli tak, to czego, a także jak wyglądał przed laty Pruszków i inne miejsca w Powiecie Pruszkowskim. Do dyspozycji klubowiczów będą historyczne gry planszowe, książki, komiksy, krzyżówki i quizy, co zapewni atrakcyjne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu. W planach są również wyprawy historyczne w ciekawe miejsca, które znajdują się na terenie naszego powiatu.

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 lat do udziału w niezapomnianej przygodzie z historią, w każdy wtorek w godzinach od 15 do17 do swojej siedziby przy ulicy 3 Maja 8a w Pruszkowie.

Więcej informacji pod numerem (22) 758-86-63.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst