Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

4. miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2020 rok

Aktualności

Poznaliśmy wyniki Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego za 2020 rok, przygotowanego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Powiat Pruszkowski zajął 4. miejsce w grupie 314 powiatów ziemskich!

Opracowanie zostało oparte na zestawieniu parametrów finansowych i obejmuje wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Naukowcy zbadali sposób gospodarowania pieniędzmi publicznymi w oparciu o sprawozdania finansowe, składane do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ze względu na specyficzną sytuację w roku 2020, spowodowaną pandemią COVID-19, w Rankingu zostały dodatkowo wyszczególnione kwoty wydatków bieżących poniesione w celu realizacji zadań jednostek samorządu terytorialnego związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Zwycięzcy wyłaniani byli w pięciu kategoriach:

– gminy wiejskie,

– gminy miejsko-wiejskie,

– gminy miejskie,

– miasta na prawach powiatu,

– powiaty ziemskie.

W kategorii powiaty ziemskie Powiat Pruszkowski zajął 4. miejsce. Jest to olbrzymie wyróżnienie, zwłaszcza, że grupa liczyła 314 powiatów, a zatem konkurencja była bardzo duża. Poniżej przedstawiamy wykres z wynikami 10 pierwszych powiatów ziemskich za 2020 rok. Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym Rankingiem Finansowych Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020 – TUTAJ. Szczególnie polecamy wywiad z Krzysztofem Rymuzą Starostą Pruszkowskim (s. 114).

Źródło: PAP
http://www.forum-ekonomiczne.pl/prezentacja-rankingu-finansowego-samorzadu-terytorialnego-w-polsce-2020/

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst