Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Kosztowna zima

Aktualności

Tegoroczna zima daje się we znaki nie tylko kierowcom i pieszym, ale również służbom odpowiedzialnym za utrzymanie stanu dróg i ulic. Wyjątkowo obfite opady śniegu i silne mrozy spowodowały, że na poboczach ciągów komunikacyjnych pojawiły się zwały zmrożonego śniegu i lodu utrudniające ruch i parkowanie samochodów.

Od 16 stycznia powiat pruszkowski prowadzi intensywne działania polegające na usuwaniu zalegającego śniegu i jego wywózkę w miejsca, nie stanowiące zagrożenia dla kierowców i pieszych. Powiat wynajął sześć firm, które prowadzą akcję usuwania zmrożonego śniegu z jezdni i chodników dróg powiatowych. Na terenie Pruszkowa prace prowadzone są m.in. w ciągach ulic Bolesława Prusa. Al. Armii Krajowej, Powstańców. Zebrany śnieg wywożony jest na teren pustego placu w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Staszica i Gomulińskiego. Prowadzone są również intensywne prace na drogach, zarządzanych przez Powiat, zlokalizowanych na terenie pozostałych gmin. Prace prowadzone są przez okrągłą dobę, również w godzinach nocnych. Szacowany koszt akcji to ok. 300 tys. zł.

Apelujemy do kierowców, aby starali się nie parkować swoich aut w ciągach jezdni i na poboczach ulic, na których prowadzone są prace związane z wywózką zalegającego śniegu. Stojące auta skutecznie utrudniają, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają oczyszczenie ulic z zalegających zwałów śniegu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst