Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wyróżnienie dla Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności

Powiat Pruszkowski został wyróżniony w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021”, organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Celem konkursu była promocja kreatywnych jednostek samorządu terytorialnego i ich innowacyjnych działań.

Tegoroczna edycja konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” była szczególna. Wszystko za sprawą panującej pandemii koronawirusa. Ponad rok temu wszystkie samorządy stanęły w obliczu wielkiego wyzwania – dostosowania pracy do wymogów reżimu sanitarnego. Jednocześnie była to okazja do wykazania się i wykorzystania różnego rodzaju usprawnień technologicznych, procesowych i społecznych. Do konkursu zgłosiło się aż 226 samorządów z 396 projektami. Najważniejszymi kryteriami oceny były nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań oraz potencjał do zainspirowania innych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania podobnych działań.

Nasz Powiat otrzymał wyróżnienie za projekt „Rozwój elektronicznej administracji w Powiecie Pruszkowskim”, którego podstawowym celem jest budowa Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) pruszkowski.e-mapa.net, integrującego zasoby informacji przestrzennej na wspólnej platformie, służącej do ich udostępniania i realizacji procedur administracyjnych w postaci usług sieciowych. Zaletą projektu jest stały dostęp do danych i materiałów, stanowiących powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny poprzez usługi sieciowe, umożliwienie realizacji wniosków drogą elektroniczną wraz z obsługą płatności internetowych. Publikowane dane przestrzenne są wykorzystywane przez inne systemy i rejestry publiczne zgodnie z zasadą interoperacyjności. Korzystanie z portalu zwiększa także bezpieczeństwo podejmowanych działań przy planowaniu inwestycji, a opublikowane dane przestrzenne pełnią kluczową rolę w procesie budowania gospodarki opartej na wiedzy i zrównoważonym rozwoju regionu.

Serdecznie gratulujemy również wyróżnionym gminom z terenu Powiatu Pruszkowskiego – Gminie Brwinów i Gminie Michałowice. Gmina Brwinów wyróżniona została za projekt hybrydowego oświetlenia ulicznego, które działa bez tradycyjnego zasilania sieciowego. Z kolei Gmina Michałowice otrzymała wyróżnienie za projekt „Kreatywne czwartki”, polegający na cotygodniowych spotkaniach pracowników urzędu z kadrą zarządzającą.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst