Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Czasowa organizacja ruchu w Młochowie

Aktualności

W związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową ronda na skrzyżowaniu dwóch dróg powiatowych nr 3101W i 3103W w Młochowie od piątku 12 marca 2021 roku wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Będzie ona podzielona na cztery etapy.

ETAP 1

W etapie pierwszym planuje się zamknięcie odcinka wlotu wschodniego drogi powiatowej nr 3101W (ul. Markiewicza). Roboty wykonywane w tym etapie będą obejmowały budowę całości ronda oraz części wlotu południowego, części wlotu północnego i całego wlotu wschodniego. Dla ruchu zamknięty zostanie wlot wschodni skrzyżowania oraz zostanie wyznaczony objazd do miejscowości Parole. Na odcinku prowadzonych robót (około 60 metrów) w rejonie rozbudowywanego skrzyżowania zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu z kierowaniem ręcznym ruchu wahadłowego. Trasa planowanego objazdu została poprowadzona drogami powiatowymi tj. drogą powiatową nr 3103W na południe do miejscowości Krakowiany, dalej drogą powiatową nr 2849W w kierunku wschodnim do miejscowości Garbatka i dalej drogą powiatową nr 3101W do miejscowości Parole. Część trasy objazdu w miejscowości Garbatka znajduje się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Objazd z miejscowości Parole do miejscowości Młochów został wyznaczony tą samą trasą co w przeciwnym kierunku.

ETAP 2

W etapie drugim planuje się zamknięcie wlotu południowego drogi powiatowej nr 3103W. Roboty wykonywane w tym etapie będą obejmowały budowę pozostałej części wlotu południowego oraz części jezdni na wlocie północnym. Dla ruchu zamknięty zostanie wlot południowy skrzyżowania oraz zostanie wyznaczony objazd do miejscowości Krakowiany. Na odcinku prowadzonych robót (około 20 metrów) w rejonie rozbudowywanego skrzyżowania na wlocie północnym zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu z kierowaniem ręcznym ruchu wahadłowego. Trasa planowanego objazdu została poprowadzona drogami powiatowymi tj. drogą powiatową nr 3101W na wschód do miejscowości Parole, dalej drogą powiatową nr 3101W w kierunku południowym do miejscowości Garbatka i dalej droga powiatową nr 2849W w kierunku zachodnim do miejscowości Krakowiany. Część trasy objazdu w miejscowości Garbatka znajduje się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Objazd z miejscowości Krakowiany do miejscowości Młochów został wyznaczony tą samą trasą co w przeciwnym kierunku.

ETAP 3

W etapie trzecim zostanie wykonana część jezdni wlotu północnego. Roboty będą prowadzone na odcinku około 65 metrów. Jezdnia wlotu północnego na odcinku prowadzonych robót zostanie zawężona do jednego pasa ruchu z kierowaniem ręcznym ruchu wahadłowego.

ETAP 4

W etapie czwartym zostanie wykonana pozostała część jezdni wlotu północnego. Roboty będą prowadzone na odcinku około 85 metrów. Jezdnia wlotu północnego na odcinku prowadzonych robót zostanie zawężona do jednego pasa ruchu z kierowaniem ręcznym ruchu wahadłowego.

Na czas rozbudowy skrzyżowania dróg powiatowych w etapie 1 planowana jest zmiana trasy komunikacji autobusowej linii 733. W etapie 2 planowana jest zmiana trasy komunikacji autobusowej linii 733 oraz czasowa likwidacja przystanków autobusowych – przystanki Leśniczówka, Krakowiany, Wola Krakowiańska, Garbatka, Szeroka, Parole.

RYS. 3_PLAN ORIENTACYJNY OBJAZD 1-1RYS. 6_PLAN ORIENTACYJNY OBJAZD 2-1RYS. 10_ZMIANA TRASY AUTOBUS 1-1RYS. 11_ZMIANA TRASY AUTOBUS 2-1

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst