Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza już za nami

Aktualności

W pierwszej edycji mazowieckiego budżetu obywatelskiego wybrano łącznie 63 projekty, które mają być realizowane w przyszłym roku. Okazało się, że aż 4 z nich będą realizowane na terenie powiatu pruszkowskiego. Jest to wielki sukces nie tylko pomysłodawców ale i głosujących, którzy zadecydowali na co zostanie wydana część budżetu województwa. Zaangażowanie w promocję budżetu samorządowców, mediów i mieszkańców przełożyło się na tak wspaniały wynik.

Głosowanie przeprowadzane było w formie elektronicznej i każdy mieszkaniec Mazowsza mógł oddać swój głos na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej. Nie trzeba było oddawać głosu na projekt z podregionu, w którym się mieszka. Można było oddać głos na projekt z dowolnego podregionu.

Nasze projekty:

Dwa projekty w puli podregionalnej:

– projekt nr 231 „Wielofunkcyjne boisko sportowe dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego”. Projekt przewiduje budowę boiska o wymiarach 15x30m wraz z pasem bezpieczeństwa, wiatą piknikową, siłownią plenerową, mini placem zabaw oraz zapleczem sanitarnym. Boisko ma powstać na terenie kompleksu Szpitala Tworkowskiego u zbiegu ulic Kaczanowskiego i Krakusa na działce przeznaczonej w MPZP na Teren Usług Sportu.

– projekt nr 85 „Harcerskie rondo”. Zagospodarowanie terenu wokół ronda Ignacego Kozielewskiego, współtwórcy polskiego harcerstwa i słów hymnu „Wszystko, co nasze” Projekt polega na zagospodarowaniu zielenią oraz małą architekturą skrzyżowania o ruchu okrężnym im. I. Kozielewskiego w Brwinowie w pasie dw nr 720. Nasadzenia roślinności dobranej tak, by była atrakcyjna o każdej porze roku, wpłyną pozytywnie na estetykę przestrzeni miejskiej oraz wpiszą się w zastany układ zieleni miejskiej.

Dwa projekty w puli ogólnowojewódzkiej:

– projekt nr 93 „Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna w Szpitalu w Tworkach”. Projekt ma na celu zakup sprzętu do Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej i zastosowanie tej metody leczniczej w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

– projekt nr 198 „Rewitalizacja i modernizacja terenu wokół szpitala w Tworkach”. Projekt zakłada rewitalizację terenów zielonych wokół Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia. Budowę małej infrastruktury prozdrowotnej, takiej jak: zadaszone wiaty na rowery, siłownia zewnętrzna, rewitalizacja zieleni, ławki, kosze na śmieci, mini-amfiteatr, wjazd rowerowy w pobliżu mostu WKD nad Utratą.

BOM2

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst