Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Programiści z powiatu pruszkowskiego w hackathonie dla miast

Aktualności

Troje programistów z powiatu pruszkowskiego zawalczy o główną nagrodę w hackathonie dla miast organizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju.

Hackathon rozpoczyna się dziś (20.11.) i potrwa do najbliższej niedzieli (22.11.). Programiści będą mieli 48h na sprostanie zadaniu programistycznemu zadanemu przez jedno z miast-uczestników wydarzenia.

„Zamierzamy rozwiązać problem przedstawiony przez Chełm, dotyczący uszczelnienia gospodarki śmieciowej. Problem zdaje się dotykać nie tylko Chełmu, ale również wielu innych miast. Liczymy na to, że cokolwiek uda nam się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin napisać będzie rozwiązywało problem i znajdzie zainteresowanie przedstawicieli miast.” – mówi Bartosz de Boulange, jeden z członków zespołu programistów.

Główną nagrodą w wyzwaniu jest 30 tysięcy złotych oraz możliwość pilotażowego wdrożenia zaprogramowanego rozwiązania w mieście, które zgłosiło zadanie.

W skład zespołu programistów wchodzą: Antonina Kuczborska i Bartosz de Boulange z Brwinowa oraz Konstanty Chodkowski z Pruszkowa.

Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przez cały czas trwania hackathonu programiści będą mieli do dyspozycji salę w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie.

Hackathon dla miast jest częścią trwającego przez cały listopad i grudzień GovTech Festival.

hackathon

Tekst: Konstanty Chodkowski

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst