Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Budżet Obywatelski Mazowsza!

Aktualności

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest aż 25 mln zł.!

BOM to bardzo duża szansa dla wszystkich mieszkańców powiatu pruszkowskiego, gdyż jest to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.
Szczegółowe informacje o projekcie: https://bom.mazovia.pl/.

Termin głosowania na projekty zgłoszone do BOM: od 26 października do 16 listopada. Głosowanie przeprowadzane jest w formie elektronicznej i każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać swój głos na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej. Nie trzeba oddawać głosu na projekt z podregionu, w którym się mieszka. Można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu.

Szczegóły dotyczące głosowania: https://bom.mazovia.pl/wszystko-o-budzecie/glosowanie.

Projekty Powiatu Pruszkowskiego pozytywnie zweryfikowane i tym samym zakwalifikowane do etapu głosowania to:

Dwa projekty w puli podregionalnej:

– projekt nr 231 „Wielofunkcyjne boisko sportowe dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Projekt przewiduje budowę boiska o wymiarach 15x30m wraz z pasem bezpieczeństwa, wiatą piknikową, siłownią plenerową, mini placem zabaw oraz zapleczem sanitarnym. Boisko ma powstać na terenie kompleksu Szpitala Tworkowskiego u zbiegu ulic Kaczanowskiego i Krakusa na działce przeznaczonej w MPZP na Teren Usług Sportu.

– projekt nr 85Harcerskie rondo”. Zagospodarowanie terenu wokół ronda Ignacego Kozielewskiego, współtwórcy polskiego harcerstwa i słów hymnu „Wszystko, co nasze” Projekt polega na zagospodarowaniu zielenią oraz małą architekturą skrzyżowania o ruchu okrężnym im. I. Kozielewskiego w Brwinowie w pasie dw nr 720. Nasadzenia roślinności dobranej tak, by była atrakcyjna o każdej porze roku, wpłyną pozytywnie na estetykę przestrzeni miejskiej oraz wpiszą się w zastany układ zieleni miejskiej.

Dwa projekty w puli ogólnowojewódzkiej:

– projekt nr 93 Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna w Szpitalu w Tworkach. Projekt ma na celu zakup sprzętu do Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej i zastosowanie tej metody leczniczej w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

– projekt nr 198 Rewitalizacja i modernizacja terenu wokół szpitala w Tworkach. Projekt zakłada rewitalizację terenów zielonych wokół Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia. Budowę małej infrastruktury prozdrowotnej, takiej jak: zadaszone wiaty na rowery, siłownia zewnętrzna, rewitalizacja zieleni, ławki, kosze na śmieci, mini-amfiteatr, wjazd rowerowy w pobliżu mostu WKD nad Utratą.

 

Budżet Obywatelski

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst