Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Jesień 2020 – strategia walki z pandemią COVID-19 w Szpitalu na Wrzesinie

Aktualności

Zgodnie z opublikowaną przez Ministra Zdrowia „Strategią walki z pandemią COVID-19 – jesień 2020” i poleceniem Wojewody Mazowieckiego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, zostało wydzielone miejsce umożliwiające przyjęcie i hospitalizację pacjentów z podejrzeniem COVID-19 do czasu otrzymania wyniku – badania pod kątem COVID-19 lub w razie konieczności wdrożenia zabiegów ratujących życie.

  • Do dyspozycji pacjentów przygotowano pięć stanowisk. Izolatki znajdują się na pierwszym piętrze, w bezpiecznej odległości od pozostałych pacjentów. Jak zapewnia Elżbieta Makulska – Gertruda dyrektor szpitala: szpital jest przygotowany, chociaż wolałaby, aby sale nigdy nie zostały wykorzystane. Nad epidemiologicznym bezpieczeństwem pacjentów i personelu czuwa Ewa Olszewska – pielęgniarka epidemiologiczna.
  • Dziś na terenie Szpitala Powiatowego na Wrzesinie otwarto również MOBILNY PUNKT POBRAŃ (podjazd z lewej strony Szpitala). W otwarciu uczestniczył Grzegorz Kamiński Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Mobilny punkt pobrań, czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 – 15.00. Termin pobrania testu uzgadniany jest telefonicznie: tel. do kontaktu 664-118-792. ( przejdź do strony szpitala).

IZOLATKA

 Projekt bez tytułu(1) Projekt bez tytułu(2) Projekt bez tytułu
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst