Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Umowa na budowę ronda podpisana!

Aktualności, Bezpieczeństwo, Gospodarka i inwestycje

Dziś Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego z udziałem Konrada Sipiery Zastępcy Prezydenta Miasta Pruszków podpisali umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Komorowskiej i ul. Pogodnej w Pruszkowie.

Jest to pierwsza część zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi nr 3107W (ul. Komorowska i Pruszkowska) na odcinku od ul. Pogodnej w Pruszkowie do ul. Rekreacyjnej w Granicy” realizowanego przez powiat pruszkowski.

Koszt budowy tego odcinka wyniesie około 1,5 miliona zł. Miasto Pruszków wsparło finansowo realizację tej części inwestycji, dofinansowanie wyniesie 30% kosztu inwestycji.

  • W listopadzie 2019 roku zostało wydane Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Wykonanie dokumentacji zostało poprzedzone analizą ruchu przez projektanta. Wobec dość intensywnego ruchu w ul. Pogodnej oraz znacznego obciążenia ul. Komorowskiej, szczególnie w dniach targowych, uznano, że w tym przypadku najbardziej optymalnym rozwiązaniem, z punktu widzenia płynności ruchu i bezpieczeństwa, będzie budowa ronda. Należy zauważyć, że istniejące skrzyżowanie stwarza duże zagrożenie, co ma odzwierciedlenie w wielu zdarzeniach drogowych.

 

Projekt bez tytułu(417)

Projekt bez tytułu(418)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst