Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiat pruszkowski z kolejnym dofinansowaniem

Aktualności, Gospodarka i inwestycje

W ramach środków rezerwy subwencji ogólnej otrzymamy w tym roku 1 029 580,00 zł (!) na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1509W w miejscowości Czubin wraz z budową mostu”.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Na realizację tego zadania pomoc finansową dla powiatu pruszkowskiego w kwocie 450 tysięcy złotych zadeklarowała także Gmina Brwinów.
Na długości rozbudowy zaprojektowano dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy, który w celu zabezpieczenia uczestników ruchu w obrębie mostu zostanie ograniczony od zewnątrz barierą energochłonną wyposażoną w poręcz. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na szybką budowę mostu i stworzenie bezpiecznej przeprawy przez rzekę Rokitnicę.

Droga powiatowa nr 1509W (Chrzanów-Żuków-Czubin) gdzie zlokalizowany jest most, to jeden z ciągów komunikacyjnych powiatu pruszkowskiego, a także sąsiadujących powiatów grodziskiego i warszawskiego zachodniego. Prowadzi do ważnych ośrodków społeczno-gospodarczych Gminy Brwinów, w tym m.in. Urzędu Gminy, stacji PKP Brwinów, licznych podmiotów gospodarczych, a także stanowi drogę dojazdową do drogi wojewódzkiej 720 łączącej się z drogą krajową 92 oraz autostrady A2.

Planowane zakończenie prac to 30 października 2020 roku.

 

most czubin 2

Zadanie współfinansowane z dotacji celowej z budżetu państwa, w ramach subwencji ogólnej budżetu państwa.

orzełek

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst