Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

325 tys. zł dla Szpitala Powiatowego, służb powiatowych i Domu Pomocy Społecznej

Aktualności

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję o przekazaniu Szpitalowi Powiatowemu w Pruszkowie 100 000 zł na zakup respiratora medycznego i środków ochrony osobistej, które są niezbędne w związku z epidemią koronawirusa. Kolejne 100 000 zł na pomoc dla szpitala przekazała Gmina Brwinów. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup masek, przyłbic, rękawiczek, kombinezonów oraz środków dezynfekcyjnych.
Pomoc zostanie udzielona nie tylko szpitalowi, ale dodatkowo:

  • 100 000 zł zostanie przeznaczone na zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych dla powiatowych służb: Policji, Straży Pożarnej oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
  • 20 000 zł dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Pruszkowie przekazała Gmina Brwinów
  • 5 000 zł dla Domu Pomocy Społecznej w Czubinie z przeznaczeniem na zakup rękawiczek ochronnych, przyłbic oraz kombinezonów ochronnych.

Liczymy na to, że przekazane środki finansowe w istotny sposób poprawią bezpieczeństwo pracowników szpitala. W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronawirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, osób w nim zatrudnionych oraz pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym – podkreśla Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski. Bardzo dziękujemy też za wsparcie Gminie Brwinów i burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu – dodaje Starosta Pruszkowski.

Wszystkie podjęte działania mają jeden nadrzędny cel: zadbanie o zdrowie i życie Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst