Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Aktualności

Po raz pierwszy strażacy z Powiatu Pruszkowskiego obchodzili swoje święto w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Staszica 4 w Pruszkowie.

W tegorocznych powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się 18 maja, obok strażaków z zawodowych i ochotniczych jednostek z terenu powiatu, uczestniczyli m.in. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski, Hanna Kuran Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Urszula Wojciechowska Przewodnicząca Rady Powiatu, licznie zgromadzeni samorządowcy z terenu Powiatu Pruszkowskiego, przedstawiciele komendy Głównej i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele instytucji i firm z regionu.

Tradycyjnym akcentem Dnia Strażaka było wręczenie odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz awansów. Komendant powiatowy PSP w Pruszkowie st. bryg. Dariusz Drzewiecki przyznał nagrody pieniężne dwóm wyróżnionym strażakom: st. str. Łukaszowi Komarowi za wyjątkowo aktywny udział w gaszeniu pożaru w Wólce Kosowskiej oraz st. str. Tomaszowi Dobraszkiewiczowi za pomoc, jaką udzielił poszkodowanemu uwięzionemu w samochodzie.

Na wniosek komendanta Dariusza Drzewieckiego, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski wyróżniła nagrodami rzeczowymi 12 pracowników Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie za pracę na rzecz samorządu powiatowego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Starosta w swoim wystąpieniu przyznała, że zaszczytem dla niej jest wstąpienie do ochotniczej straży pożarnej oraz noszenie munduru. Ze wzruszeniem dziękowała wszystkim strażakom czuwającym nad bezpieczeństwem ludzi i ich mienia. – Wśród wielu służb to właśnie straż pożarna cieszy się szczególnym szacunkiem. Zyskuje wyjątkowe poparcie społeczne, a w razie potrzeby, także wsparcie materialne władz samorządowych. Z całego serca dziękuję za Waszą pracę, którą ja nazywam misją, za szczególną dbałość o bezpieczeństwo naszego powiatu – mówiła Elżbieta Smolińska.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst