Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Aktualności, Edukacja i sport

2 kwietnia to ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU . 

Plany na ten szczególny dzień były w powiecie pruszkowskim nieco inne: wraz z Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek” i wieloma innymi osobami mieliśmy przejść ulicami Pruszkowa podczas „Niebieskiego spaceru dla autyzmu” i bawić się na wydarzeniach towarzyszących ( osobom zaangażowanym w organizację bardzo dziękujemy). Niestety z wiadomych przyczyn żadne z planowanych wydarzeń się nie odbędzie…

Ale nie poddajemy się ‼️ Chcemy pokazać solidarność z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, przyjaciółmi – chcemy żeby byli widzialni.

Jak możesz dołączyć Zrób sobie zdjęcie w czymś/ z czymś niebieskim i dodaj #Autyzm400000 #powiatpruszkowski
Zdjęcia można zamieszczać na swoich prywatnych profilach Facebook i Instagram, można też wysłać je do Profil FB Szkoły „Przylądek”.
Im jesteśmy bardziej „widzialni”, tym lepiej ‼️

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. (Źródło: kliknij tutaj )

Za udział w akcji dziękujemy: Krzysztof Rymuza Starosta PruszkowskiZdzisława Zielińska Wicestarosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu PruszkowskiegoGrzegorz Kamiński – radny powiatu pruszkowskiego, członek zarządu powiatu, Michał Landowski Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego, Radnym Powiatu Pruszkowskiego: Artur Świercz, Magdalena Beyer, Paweł Siekierko, Mirosława Śliwińska, pracownikom i stażystom ze Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, dyrektorom, pracownikom i uczniom z placówek, szkół i ośrodków edukacyjnych z terenu Powiatu Pruszkowskiego, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, Strzelcy RzeczypospolitejMłodzieżowy Dom Kultury w PruszkowieTelewizja Kablowa Tel-Kab i mieszkańcom z naszego terenu 💙. Oczywiście zawsze byli też z nami: WPR, Mocne Strony, POPradioGlos Pruszkowa – gpr24.pl, Straż Miejska Pruszków, Radio NiepokalanówMiasto Pruszków.

Tak, te wszystkie osoby zmieściliśmy na jednym zdjęciu, które znajdziecie poniżej.

Tak działa 💙niebieska moc, dołączajcie!
#Autyzm400000

#powiatpruszkowski

#nieskonczonemozliwosci

#polskananiebiesko

#szkolaPrzyladek

 

Projekt bez tytułu (1)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst