Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Międzynarodowy Dzień Teatru

Aktualności, Kultura

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu International Theatre Institute – ITI w Helsinkach. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. 

Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie.

(Jacek Piekara, „Ja, inkwizytor. Dotyk zła” )

 

Dziękujemy wszystkim reżyserkom, reżyserom, aktorkom, aktorom, charakteryzatorkom, charakteryzatorom, Paniom i Panom dramaturgom, Paniom i Panom garderobianym, inspicjentkom i inspicjentom, scenografkom i scenografom, suflerkom i suflerom, operatorkom i operatorom świateł oraz wszystkim osobom pracującym w teatrach za ich ciężką pracę i nadawanie barw naszemu życiu!


A choć wizyty w teatrach teraz niestety nie są możliwe, proponujemy alternatywę – spektakle online #teatronline. Oto kilka naszych propozycji:

Życzymy miłego oglądania ! #zostanwdomu
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst