Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pomagamy ! Akcja Widzialna Ręka

Aktualności

„Widzialna Ręka” to ogólnopolska akcja mająca na celu udzielenie darmowej, bezinteresownej pomocy osobom jej potrzebującym. Takie grupy działają już na terenie naszego powiatu na Facebooku, np. w Pruszkowie i Piastowie. 

Czym jest „Widzialna Ręka”? Taki opis znajdziemy w opisie pruszkowskiej grupy:  Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub masz obawy i po prostu chcesz pogadać na skype, potrzebujesz pomocy dla dziecka bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. 

Cel jest prosty: znajdowanie i oferowanie pomocy. Biorąc udział w inicjatywie Widzialna Ręka określ czy na pewno jesteś w stanie ofiarować pomoc lub czy na pewno jesteś osobą wymagającą pomocy (w szczególności jeśli chodzi o sprawunki). Kieruj się także zasadami bezpieczeństwa:
  • Jeśli zostawiasz sprawunki pukaj do drzwi i odchodź na bezpieczną odległość zostawiając przedmioty pod drzwiami. Tak samo przy odbiorze np. recepty czy zwierzaka.
  • Nie wchodź do mieszkań, nie ściskaj  na powitanie rąk, nic nie dotykaj, nie kichaj/kaszl na innych, noś gumowe rękawiczki i myj często ręce.
Pamiętajmy też w tym czasie o seniorach, którzy często nie wiedzą o możliwości pomocy, bo np. nie korzystają z mediów społecznościowych. Informujmy takie osoby w sposób tradycyjny:  wywieśmy na klatce kartkę z informacją, zapukajmy do osób starszych lub wsuńmy kartkę pod drzwi z propozycją zrobienia zakupów. Taka pomoc dla starszych osób będących w grupie ryzyka może być bardzo cenna.
Można też np. wydrukować poniższe plakaty i zawiesić w miejscach, w których będą mieli szansę zapoznać się z nimi seniorzy.
Seniorzy
plakat widzialna ręka
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst