Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Warsztaty Antyterrorystyczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana

Aktualności, Bezpieczeństwo, Edukacja i sport

3 marca w LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie odbyły się Warsztaty Antyterrorystyczne dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Organizatorem warsztatów był Zespół Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, a w przeprowadzeniu zajęć wsparcia udzielili instruktorzy-wolontariusze ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl i Związku Strzeleckiego „Strzelec” – Jednostki Strzeleckiej 1411. Około 250 uczestników poznawało rodzaje zagrożeń terrorystycznych występujących w szkołach oraz aktualnie stosowane procedury reagowania w przypadku ich wystąpienia. Oprócz wykładu i pogadanki głównym punktem programu były ćwiczenia praktyczne w klasach. Uczniowie i kadra nauczycielska poznawali tajniki pierwszej pomocy, ukrywania się i barykadowania, alarmowania służb, oraz obezwładniania uzbrojonego napastnika w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Warsztaty zwieńczyła ewakuacja doraźna przeprowadzona pod nadzorem Straży Miejskiej i Policji.

Pozytywne nastawienie, chęć i zaangażowanie w ćwiczenia zarówno uczniów, pracowników jak i kadry nauczycielskiej z dyrekcją na czele pozwoliły na maksymalne wykorzystanie czasu i warunków w trakcie warsztatów i przekazania dużej ilości praktycznej wiedzy.  W ten sposób LO im. Tomasza Zana ma za sobą kolejne, oprócz udziału w ćwiczeniu z zakresu zarządzania kryzysowego „ŻBIK18”, doświadczenie w reagowaniu na sytuacje kryzysowe w zakresie bezpieczeństwa. Gratulujemy!

Projekt bez tytułu(193) Projekt bez tytułu(192) Projekt bez tytułu(191) Projekt bez tytułu(190) Projekt bez tytułu(189) Projekt bez tytułu(188) Projekt bez tytułu(187) Projekt bez tytułu(186) Projekt bez tytułu(185) Projekt bez tytułu(184) Projekt bez tytułu(183) Projekt bez tytułu(182) Projekt bez tytułu(181)

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst