Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dzień Kobiet w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności, wydarzenia

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zaprasza na Koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca”.

Wydarzenie odbędzie się 7 marca o  godz. 19:00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie. Jest to  wyjątkowy i atrakcyjny koncert, który dzięki ponadczasowemu repertuarowi trafia do szerokiej grupy widzów. Jacek Kawalec znany dotąd głównie jako aktor, prezentuje znakomity warsztat wokalny w utworach najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Jacek Kawalec, którego umiejętności mogliśmy już poznać w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” śpiewa ekstremalnie różnymi głosami wcielając się wokalnie w postaci takich artystów jak Sting, Louis Armstrong, Robert Plant, czy Czesław Niemen i wielu innych. Występ wzbogacony jest aktorskimi interpretacjami satyrycznych tekstów sięgających do formy szlachetnego, tradycyjnego kabaretu sięgającego w stylistyce do takich wzorców, jak „Kabaret Starszych Panów”, czy „Dudek”. Artyście towarzyszą:  Julia Chmielnik – instrumenty klawiszowe, wokal i Bartłomiej Papierz – gitary.

* Bezpłatne zaproszenia czekają na Panie od 2 marca, od godz. 17:30 w pokoju 403 w Budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Ale kto powiedział, że Dnia Kobiet nie można świętować dwa dni z rzędu? Dzień wcześniej, 6 marca w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Nowa Stacja w Pruszkowie odbędzie się wernisaż wystawy Men’s Art.

Prace będą prezentowane na 11 – metrowej ścianie, tuż obok kawiarni SO COFFEE przez około 3 miesiące.

Co to jest Men’s Art? Jak piszą pomysłodawcy: To grupa artystów reprezentujących różne rodzaje twórczości – rysunek, fotografię, areografię, film i muzykę. Łączy ich nie tylko męska płeć, ale również pasja, oryginalne spojrzenie na sztukę oraz przede wszystkim pochodzenie z tego samego regionu. Wernisaż wystawy odbędzie się w nieprzypadkowym terminie – tuż przed dniem kobiet. W związku z tym otwarcie związane będzie z hasłem „męska sztuka na dzień kobiet”.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objęli: Krzysztof Rymuza – Starosta Pruszkowski oraz Paweł Makuch – Prezydenta Pruszkowa.

 

mens_a2plakat Dzień Kobiet

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst