Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Centrum organizacji pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego zmieniło swoją siedzibę

Aktualności

Centrum Dialogu Społecznego – powiatowy ośrodek wspomagający działalność organizacji społecznych mieszczący się do tej pory przy ul. Drzymały 5, zmienił lokalizację – przeniósł się do budynku przy ul. Kraszewskiego 18.  To miejsce znane wszystkim mieszkańcom Pruszkowa – zabytkowa willa „Pod Bocianem”, mieszcząca się w samym centrum miasta, tuż obok Urzędu Miejskiego. 

Organizacje pozarządowe objęły tam we władanie całe pierwsze piętro budynku. Zważywszy, że od wielu lat zarówno poddasze, jak i piwnica willi służą już społecznikom, kombatantom i harcerzom, a parter budynku od ubiegłego roku funkcjonuje jako dom dziennej opieki dla seniorów – z całą pewnością można stwierdzić, że po zagospodarowaniu pierwszego piętra dla potrzeb powiatowego Centrum Dialogu Społecznego willa „Pod Bocianem” stanowi w tej chwili centralny ośrodek wspierający potrzeby mieszkańców i dający możliwość rozwijania działalności społecznej, zarówno Pruszkowianom, jak i mieszkańcom całego powiatu pruszkowskiego.

Centrum Dialogu Społecznego działające pod patronatem Starosty Pruszkowskiego to miejsce, w którym każda organizacja społeczna, a także grupa nieformalna podejmująca działania na rzecz społeczności lokalnej, może znaleźć  „kąt dla siebie”. Tu można zorganizować zebranie swojej organizacji, spotkać się ze społecznikami z innych środowisk, umówić się na konsultacje z doświadczonymi liderami innych ruchów społecznych, czy wreszcie poszerzyć wiedzę w ramach organizowanych na miejscu szkoleń.

CDS po przenosinach  do willi „Pod Bocianem” rozpoczęło działanie w nowym miejscu od 20 stycznia 2020 r.  Aktualnie dysponuje dwoma niedużymi (do 12 osób) salkami spotkaniowymi dla potrzeb organizacji oraz kilkoma mniejszymi pomieszczeniami do pracy w małych grupach lub spotkań indywidualnych. Po przeprowadzeniu zaplanowanego na przyszły rok remontu zabytkowego budynku, Centrum dysponowało będzie również większą salą szkoleniowo-konferencyjną.

Zainteresowanych bliższymi informacjami na temat rezerwacji pomieszczeń w CDS odsyłamy do Biura Zarządu Powiatu, w którym sprawami organizacji pozarządowych zajmuje się wydzielony, kilkuosobowy zespół  – pokój nr 405, IV piętro, tel. 22 738 1520, e-mail: olgierd.lewan@powiat.pruszkow.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst