Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Leonard Cohen i Marian Opania w Salonie Poezji K40

Aktualności, wydarzenia

Zapraszamy na  wyjątkowe spotkanie w Salonie Poezji K40, którego bohaterem będzie wybitny kanadyjski poeta, powieściopisarz, bard i piosenkarz Leonard Cohen. Cohen to autor wielu światowych przebojów, jak np.”Dance me to the end of love”, „Hallelujah”, czy „Famous Blue Raincoat”, o którym mówi się, że „jego słuchacze są jak zakon”.
W  Polsce był artystą kultowym, idolem hipisów i grzecznych studentów, anarchistów i demokratycznej opozycji. Jego piosenki przyciągały ludzi w każdym wieku, od nastolatków po dojrzałych słuchaczy. W Salonie Poezji K40 wiersze Cohena czytać będzie aktor Teatru Ateneum – Marian Opania. Widzowie pamiętają jego role w „Rozmowach kontrolowanych”, „Piłkarskim pokerze”, czy „Pajęczarkach”. Co ciekawe drogi artystów przecinają się symbolicznie nie pierwszy raz: w 2014 roku Marian Opania stworzył spektakl na swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej „Opania –Cohen – Nohavica” w Teatrze Buffo w Warszawie. Rok później nakładem Wydawnictwa MTJ ukazał się dwupłytowy album z piosenkami z tego przedstawienia.

Piosenki Leonarda Cohena w polskiej wersji językowej usłyszymy w wykonaniu Karoliny Skrzyńskiej, której na gitarze akompaniować będzie Konstanty Szemraj.

plakat Salon-Poezji_16 luty Cohen

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst