Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności

W Powiecie Pruszkowskim realizowany jest Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Celem Programu jest zapewnienie wszystkim kobietom w Polsce w wieku od 50 do 69 lat bezpłatnej mammografii, wykonywanej raz na dwa lata.

Mammografia jest rentgenowskim badaniem piersi i obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium. W badaniu tym wykorzystuje się promienie rentgenowskie, żeby zobaczyć wewnętrzną budowę piersi.

Bezpłatne badania mammograficzne można wykonać w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, przy ul. Armii Krajowej 2/4. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu 22 758 60 54 wew. 238.

Osoba zgłaszająca się na badanie musi podać numer PESEL, który zostanie wprowadzony i zweryfikowany w Centralnej Bazie Danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Wizyta w szpitalu prowadzącym badania piersi może potrwać około pół godziny. Po przybyciu do Szpitala pacjentka będzie poproszona o wypełnienie ankiety. Następnie wykwalifikowany technik wykona badanie mammograficzne.

Bliższe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Ośrodku Koordynującym Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, tel. 22 546 31 03, 22 546 29 92, 22 546 31 12 oraz na stronie internetowej www.powiat.pruszkow.pl w zakładce zdrowie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst