Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Wigilie z Polską część 2” – relacja

Aktualności, Kultura, wydarzenia

Po pięciu latach prezentowania spektaklu „Wigilie z Polską” cz. 1, mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego mieli okazję poznać dalsze losy bohaterów.

Zespół Teatralny „Studio” od 40 lat działa na terenie Powiatu Pruszkowskiego, grają w nim często kolejne pokolenia rodzin. Autorem spektaklu „Wigilie z Polską ” cz. 2 jest Bogdan Kozyra – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktor teatralny i filmowy, mieszkaniec Pruszkowa. Sala parafialna kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie wypełniła się po brzegi. Na scenie zobaczyliśmy: Ewę Szostek, Aleksandra Gronka i Macieja Jaskólskiego. O muzykę zadbał Paweł Mielnik. W drugiej części przedstawienia wystąpił barwny zespół kolędników z Koszajca.

Od pięciu lat zespół teatralny Studio z Pruszkowa pokazywał spektakl „Wigilia z Polską” cz. 1. Akcja tej części toczyła się na syberyjskim zesłaniu. Tekst był gorąco przyjmowany, często ze łzami w oczach i podziękowaniami dla realizatorów. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć losy bohaterów po powrocie z Syberii do wymarzonej i wymodlonej Ojczyzny. A więc to już Polska Ludowa, a bohaterowie przechodzą przez piekło ubeckich przesłuchań i niewiarygodnie wysokich wyroków. Smutne to – ale prawdziwe. Niech spektakl ten stanie się chwilą do przemyśleń nad losem człowieka – tak o spektaklu mówi Gerard Położyński, reżyser.

Spektakl „Wigilie z Polską cz.2” będą mieli jeszcze Państwo w najbliższym czasie okazję obejrzeć, 2 lutego o godz. 17:00, w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

Projekt bez tytułu(137)Projekt bez tytułu(136)Projekt bez tytułu(138)Projekt bez tytułu(141)
Projekt bez tytułu(139)Projekt bez tytułu(140)

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst