Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pasjonaci dwóch kółek z Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności

Z połączenia pasji i chęci sprawdzenia swoich możliwości dwóch mieszkańców powiatu powołało do życia kameralną grupę kolarską UltraCyrkle. Ireneusz Nowak i Marek Łyjak w 2020 roku będą reprezentować barwy Powiatu Pruszkowskiego na maratonach i ultramaratonach w całej Polsce.

A wszystko zaczęło się, jak mówi Marek Łyjak: od niewinnych weekendowych, krótkich wycieczek po okolicy. Po czym dodaje: Pasja rozwinęła się do trwających nawet dobę wypraw rowerowych: wycieczka nad morze w 20 godzin, przejazd z Helu do Świnoujścia w 21 godzin. A wszystko po to, aby utrzymać kondycję fizyczną i mieć z tego satysfakcję.
Po samodzielnych wyprawach, w mijającym już roku 2019 przyszedł czas na starty w oficjalnych ultramaratonach rowerowych. Start w trzech zorganizowanych imprezach pozwolił na „liźnięcie” atmosfery długich dystansów, sprawdzenia wytrzymałości fizycznej i psychicznej oraz poznanie ciekawych ludzi, którzy niewątpliwie startują w takich imprezach.
Mieszkańcami powiatu jesteśmy od ponad 10 lat. Obydwaj mamy powyżej 40 lat. Jazdy na rowerze nie uprawiamy tylko rekreacyjnie lecz wykorzystujemy ją również dojeżdżając do pracy, czy na zakupy. Staramy się zarażać swoją pasją innych.
W roku 2020 z wielką dumą będziemy reprezentować barwy Powiatu Pruszkowskiego, dzięki Honorowemu Patronatowi Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego. W kalendarzu na 2020 rok w planach mamy sześć startów. Większość to dystanse powyżej 500 km jazdy non stop, ale w nadchodzącym roku przyjdzie nam również zmierzyć się z dystansem powyżej 1000 km (i to możliwe, że dwa razy). Podczas wszystkich startów będzie można śledzić online pozycję startujących zawodników i gorąco ich dopingować, do czego zachęcamy.
A wspomniane 6 startów to:
  • Ultramaraton Piękny Wschód, 500 km
  • Lubelski Maraton Turystyczny, dystans w trakcie ustalania
  • Maraton Podróżnika, 500 km
  • Rowerowy Maraton Wisła1200, 1200km
  • Bałtyk Bieszczady Tour, 1008 km Świnoujście – Ustrzyki Górne- sierpień
  • Maraton Północ-Południe, 1001 km
 
Zachęcamy do śledzenia profili UltraCyrkle:

 

BRX_2280 BRX_2285 BRX_2288

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst